+421 918 641 394

© 2024 3MON. Všetky práva vyhradené.

Protipožiarna deka
Fire Isolator
Kontrola horenia pri požiaroch elektromobilov.

Čo je FIRE⚡️ISOLATOR

Produkt Fire Isolator prinášame exkluzívne na náš trh. Je to protipožiarna deka, ktorá je určená na kontrolu horenia pri požiaroch elektromobilov, hybridných vozidiel, ale aj vozidiel s doteraz bežnými spaľovacími motormi. Jej unikátnosť je zdôraznená tým, že deku je možné použiť 6 – 8 krát.

Deku je možné objednať aj v iných rozmeroch, ako sú štandardne ponúkané. Dajte nám vedieť, aký rozmer by ste potrebovali a my vám vypracujeme cenovú ponuku.

Vo všeobecnosti neexistuje jediné riešenie na uhasenie alebo kontrolu požiarov EV automobilov, čo môžu potvrdiť všetci hasiči, ktorí sa s týmito typmi požiarov stretávajú. 

Celý koncept hasiaceho príslušenstva zo setu Fire Isolator sa zrodil práve pre tieto prípady a ako najúčinnejší sa osvedčil tento postup:

  1. Použitie protipožiarnej deky na auto odolnej voči vysokým teplotám (do 1600 stupňov C°, testované podľa ISO EN 13501-1) s cieľom izolovať a kontrolovať požiar a šírenie zadymenia a predchádzať vedľajším škodám. Upozorňujeme, že samotná prikrývka neuhasí oheň v batérii. Poskytuje kontrolu nad situáciou.
  2. Použitie aerosólových jednotiek, ktoré prerušujú chemické reťazové reakcie horenia a potláčajú požiar, čo vedie k ďalšiemu zníženiu teploty.
  3. Použitie prúdu vodnej hmly cez prikrývku, aby sa znížili toxické výpary a dym a aby sa auto chladilo.
  4. Sledovať teplotu cez termálnu termokameru
  5. Automobil výrobcovia odporúčajú nechať niekoľko dní ponorený vo vodnej nádrži pre úplné uhasenie požiaru vo vnútri vysokonapäťovej batérie a zabráneniu znovu-rozhorenia požiaru.

Protipožiarne deky sa tiež môžu použiť v priemyselných prostrediach, ako sú továrne a dielne, kde sú prítomné horľavé kvapaliny, plyny alebo iné materiály, aby pomohli obmedziť požiare a zabrániť ich šíreniu.

Kľúčovými vlastností požiarnych prikrývok je samotný ohňovzdorný materiál, ich nízka váha a manévrovateľnosť malým počtom osôb.

Prikrývky sa môžu používať aj preventívne napríklad na zakrytie a ochranu iných hasiacich zariadení, ako sú hasiace prístroje, aby sa zabezpečila ich pohotovosť v prípade požiaru.

Fire Isolator koncept

Protipožiarna deka Fire Isolator pre kontrolu horenia elektromobilov - 3MON

Deka na kontrolu požiaru elektromobilov

Aerosólové hasiace zariadenia sú ľahké, prenosné jednotky určené na hasenie rýchlo šíriacich sa požiarov.

Aerosólové hasiace
jednotky

Rozprašovač vodnej hmly

Rozprašovač vodnej
hmly

Video z prezentácie uhasenia požiaru elektromobilu

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Máte záujem o deku Fire Isolator?

Máte otázky o produkte? Napíšte nám.