+421 918 641 394

© 2023 3MON. Všetky práva vyhradené.
Vytvorilo audito.

Rosenbauer
PANTHER
Dokonalý v každej situácii.
Jazdný výkon na najvyššej úrovni.

Vynikajúca jazdná dynamika.
Inovatívny dizajn.

Maximálny výkon, bezpečnosť a funkčnosť. Rosenbauer PANTHER je už štvrtou generáciou – jedným z najúspešnejších, najvšestrannejších a najúčinnejších hasičských vozidiel na letiskách. Nájdete ho vo viac ako 100 krajinách, kde sa záchranári spoliehajú na vysoký výkon celého radu PANTHER vozidiel (4×4, 6×6, 6×6 a 8×8) pri rôznych operáciách.

Vlastnosti

Rosenbauer PANTHER - kabína vozidla - 3MON

Oceňovaný dizajn

Špeciálne vyvinutá kabína je certifikovaná podľa ECE R29-3, optimalizovaná podľa FEM a nárazovo testovaná. Ponúka vynikajúci výhľad do všetkých strán. Ergonomický kokpit obsahuje aj inovatívne tlmenie hluku a taktiež úroveň otrasov v teréne.

Rosenbauer PANTHER - funkcie - 3MON

Funkcionalita

Operačný systém RBC LCS umožňuje intuitívne ovládanie nainštalovaných zariadení a integrovaných systémov. Všetky funkcie sú užívateľsky prívetivé a farebne odlíšené, čo uľahčuje zaznamenávanie prevádzkových stavov.

Ovládací joystick Rosenbauer Panther - 3MON

Jednoduchá ergonomická obsluha

Ovládacií joystick je vybavený podsvietenými tlačidlami a indikátorom, čo uľahčuje ovládanie vodného dela. Ovládacie prvky informujú o stave hasiaceho prvku a jeho prietok. Kapacitný snímač zabraňuje náhodnému spusteniu hasiaceho prístroja STINGER HRET.

Dokonale bezpečné hasičské auto Rosenbauer Panther - 3MON

Dokonale bezpečný

Vozidlo je vybavené dennými LED svetlami, ambientným LED osvetlením a vonkajším ukazovateľom paliva, takže je dobre viditeľné za všetkých podmienok – za zlého počasia, vo dne aj v noci.

Maximálna stabilia - Rosenbauer Panther - 3MON

Maximálna stabilita

Rám s maximálnou torznou tuhosťou a systém jednotlivo odpružených tuhých náprav zabezpečujú rovnomernú svetlú výšku, ako aj rovnomerné rozloženie zaťaženia náprav a prítlaku kolies. Vďaka nízko položenému ťažisku nehrozí prevrátenie pri zložitejších manévroch.

Elektronická kontrola stability Rosenbauer Panther - 3MON

Elektronická kontrola stability

Elektronická kontrola stability (ESC) poskytuje dodatočnú bezpečnosť pri zložitých jazdných manévroch. V závislosti od jazdnej situácie dokáže stabilizovať vozidlo alebo cieleným brzdením pôsobiť proti nedotáčavosti.

Hasiaci systém auta Rosenbauer Panther - 3MON

Účinný hasiaci systém

Výber čerpadiel (N65, N80 až N110) s výkonom od 6 500 l/min do 10 000 l/min je navrhnutý na základe požiadaviek z reálnych zásahov. K dispozícii sú manuálne aj elektronicky riadené verzie systémov dávkovania peny.

Rosenbauer Panther - delo - 3MON

Integrovaná kabína pre posádku

Všetky monitory vody sú voliteľne k dispozícii so systémom ChemCore alebo CAFS a tvoria koordinovaný systém s čerpadlami a systémom dávkovania peny. V modeloch PANTHER 6×6 a 8×8 je možné namiesto strešnej veže nainštalovať Rosenbauer STINGER (výsuvná veža s vysokým dosahom).

Pohonný systém Rosenbauer Panther - 3MON

Správny pohonný systém

PANTHER je k dispozícii v rôznych verziách prispôsobených konkrétnym oblastiam použitia. Všetky podvozky majú trvalý pohon všetkých kolies. Okrem toho široký výber motorov umožňuje, aby PANTHER spĺňal aktuálne emisné predpisy pre výkony motorov od 700 do 1 450 koní. Verzia 6×6 zrýchli z 0 na 80 km/h za 28 sekúnd. 

Dodatočný priestor na výbavu Rosenbauer Panther - 3MON

Dodatočný priestor na výbavu

Optimalizovaný priestor pre výbavu v zadnom priestore ponúka miesto až po spodný okraj karosérie, inovatívna koncepcia otvárania umožňuje rýchlu manipuláciu a veľké otvory na údržbu uľahčujú prístup.

Navrhnuté pre vysoký výkon

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Máte záujem o Rosenbauer AT?